جمع کردن زیباترین آلمان میلیون طولانی کشور آلمان

جمع کردن: زیباترین آلمان میلیون طولانی کشور آلمان پل معلق

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی نظم تازه ائتلاف‌سازی علیه کشور عزیزمان ایران

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان بعد از بازگشت از واشنگتن درگفت‌وگو با نشریه آتلانتیک‌ طی اظهاراتی اعلام کرد که هم مردم اسراییل و هم مردم فلسطین این حق را دارند که

نظم تازه ائتلاف‌سازی علیه کشور عزیزمان ایران

نظم تازه ائتلاف سازی علیه کشور عزیزمان ایران

عبارات مهم : ایران

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان بعد از بازگشت از واشنگتن درگفت وگو با نشریه آتلانتیک طی اظهاراتی اعلام کرد که هم مردم اسراییل و هم مردم فلسطین این حق را دارند که زندگی مسالمت آمیزی را در سرزمین های خود داشته باشند.

صلاح الدین هرسنی، مدرس علوم سیاسی و روابط بین الملل در روزنامه دنیا صنعت نوشت: در شرایطی که نشریه آتلانتیک تریبونی جهت بازتاب بیانات تازه محمد بن سلمان شده است هست، آن سوتر شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر جهت دیدار با دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا عازم واشنگتن شده است است.

اگرچه سیاست های تازه اسراییلی ریاض و سفر امیر قطر جلوه ها و نشانگانی از روابط دیپلماتیک محافل عرب با واشنگتن و بزرگ ترین هم پیمان استراتژیک آن یعنی تل آویو را به نمایش می گذارند ولی همزمانی و مقارنت این تحرک های دیپلماتیک نشان می دهند که نشانه مهم تری دنبال می شود. به واقع همزمانی این تحرکات دیپلماتیک بیانگر آن است که نظم جدیدی از ائتلاف گرایی علیه کشور عزیزمان ایران از سوی محافل عرب، واشنگتن و تل آویو علیه کشور عزیزمان ایران در حال شکل گیری است.

نظم تازه ائتلاف‌سازی علیه کشور عزیزمان ایران

در آنچه به بیانات تازه محمد بن سلمان مربوط هست، نشان می دهد که نوعی تحول در سیاست اعلامی ریاض در قبال تل آویو به وجود آمده هست. به عبارت دیگر سخنان ولیعهد عربستان نگرش تازه و رویکرد تازه در سیاست خاورمیانه ای در قبال تل آویو در دوران ولیعهدی او را به نمایش می گذارد. معنی و مفهوم این سیاست تازه آن است که زین بعد ریاض به سمت به رسمیت شناختن تل آویو خیز بر می دارد و به عادی ساختن روابط با آن پیش می رود. در یک ارزیابی واقع بینانه علت مهم این تحول دیپلماتیک، منافع مشترکی است که از سوی کشور عزیزمان ایران ترساندن می شود. به واقع جایگاه یابی کشور عزیزمان ایران و تعیین کنندگی نقش او در هندسه ژئوپلیتیکی غرب آسیا، ریاض را به سمت تل آویو سوق داده است و این تحرک و تحول دیپلماتیک در شرایطی رقم می خورد که هنوز پرونده (ابتکار صلح عربی) روی میز مفتوح است و تل آویو به هیچ وجه مایل نیست به مرز های 1967 بازگردد. نشانه این ائتلاف و همسویی که با سیگنال های مثبت مقامات کشور عزیزمان ایران ستیز کاخ سفید تقویت می شود، بی اثر سازی تحرکات راهبردی کشور عزیزمان ایران و در نهایت ائتلاف هدفمند جهت مهار و کم کردن نقش یابی منطقه کشور عزیزمان ایران است.

در باره سفر امیر قطر به واشنگتن، نشانه چیزی جز باز تعریف نظم همگرایی کشور های شورای همکاری خلیج فارس از سوی واشنگتن نیست. واقعیت است که بحران قطر و میل به مقامات دوحه به بازی در زمین تهران، عامل مهم واگرایی در کشور های این حوزه بوده هست. به واقع واگرایی ناشی از بحران قطر، منجر به پیشروی پایتخت کشور عزیزمان ایران در معادلات منطقه شده است بود. در شرایط حاضر، محافل دنیای عرب به این نتیجه رسیده اند که نظم واگرایی فرصتی را جهت پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت باز خوانی نقش برتر آن در منطقه ایجاد می کند که به نفع هیچ یک از آنها نیست. به خاص آنکه آنها مرتب و مکرر از ادبیاتی چون نفوذ و واکنش‌ها های بدخیم کشور عزیزمان ایران استفاده می کنند و برنامه موشکی بالستیکی کشور عزیزمان ایران را عاملی جهت تزاید این واکنش‌ها ها می دانند. حال سفر امیر قطر را باید تلاش شرکت یافته محافل عرب جهت نظم همگرایی و همچنین برنامه های تدریجی این محافل علیه سیاست های منطقه ای کشور عزیزمان ایران دانست.

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان بعد از بازگشت از واشنگتن درگفت‌وگو با نشریه آتلانتیک‌ طی اظهاراتی اعلام کرد که هم مردم اسراییل و هم مردم فلسطین این حق را دارند که

واژه های کلیدی: ایران | سیاست | واشنگتن | دیپلماتیک | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz