جمع کردن زیباترین آلمان میلیون طولانی کشور آلمان

جمع کردن: زیباترین آلمان میلیون طولانی کشور آلمان پل معلق

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی آمدي جانم به قربانت ولي حالا آیا

انتقاد از سومين نامه احمدي نژاد، با صورت هاي سياسي شروع شد و ديروز به نهادهاي بالاتر هم رسيد. مجمع تشخيص مصحلت نظام و قوه قضائيه هم در مقام پاسخگويي برآمدند.

آمدي جانم به قربانت ولي حالا آیا

آمدي جانم به قربانت ولي حالا چرا

عبارات مهم : نگهبان

انتقاد از سومين نامه احمدي نژاد، با صورت هاي سياسي شروع شد و ديروز به نهادهاي بالاتر هم رسيد. مجمع تشخيص مصحلت نظام و قوه قضائيه هم در مقام پاسخگويي برآمدند. علاوه بر آن علي مطهري هم منشتر شدن يادداشتي در ايسنا خطاب به احمدي نژاد گفته: «آمدي جانم به قربانت ولي حالا چرا»

نایب مدیر مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرازهايي از نامه احمدي نژاد نوشته است چند توصیه قابل ذکر است: «الف- جهت محدود شدن اختیارات رهبری نیاز به عوض کردن قانون اساسی است که البته در نامه آقای احمدی نژاد هم به آن اشاره شده است هست. ب- اصلاح دفتر مقام رهبری – که ظاهرا مقصود آقای احمدی نژاد کوچک شدن آن است – مربوط به خود مقام رهبری و مجلس خبرگان رهبری هست. ج- درخواست برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و مجلس بدون مهندسی شورای نگهبان و دخالت نهادهای نظامی و امنیتی، مفهوم مخالف آن، این است که در انتخابات های اخیر، خصوصا در سال های ۸۴ و ۸۸ که آقای احمدی نژاد در متن قضایا بوده هست، مهندسی شورای نگهبان و دخالت نهادهای نظامی و امنیتی وجود داشته است.

آمدي جانم به قربانت ولي حالا آیا

سؤال این است که اگر چنین چیزی واقعیت دارد، آیا ایشان در همان وقت این عنوان را اعلام نکردند؟ آیا اعلام امروز ایشان به معنی ترساندن قوه قضائیه نیست که به عنوان نمونه اگر بقایی و سایر دوستان را مجازات کنید یا پرونده های خود من را به جریان بیندازید، حقایقی را افشا خواهم کرد تا قوه قضائیه منصرف شود؟ د-تعیین و معرفی مرجعی مستقل جهت پیگیری به شکایات مردم از قوه قضائیه نیز نیازمند عوض کردن قانون اساسی هست. هـ- درخواست آزادی زندانیان سیاسی و سخت نگرفتن به منتقدان نیز چیزی است که بسیاری از مصلحان جامعه بارها اعلام کرده اند و البته آقای احمدی نژاد هم حق دارد آن را اعلام کند ولی باید بداند که بسیاری از زندانیان سیاسی به خاطر حوادث سال ۸۸ و بعد از آن زندانی شده است اند؛ حوادثی که آقای احمدی نژاد سلسله جنبان آن بود. در مجموع به آقای احمدی نژاد باید گفت بسیاری از پیشنهادهای شما درست است ولی بهتر آن بود که اینها را در وقت صدارت خود و لااقل قبل از بازداشت دوستانتان و مطرح شدن پرونده های خودتان می گفتید تا شائبه «کلمه حق یراد بها الباطل» در اذهان تداعی نشود و خلاصه به قول شاعر: آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا».

انتقاد رضايي

انتقاد از سومين نامه احمدي نژاد، با صورت هاي سياسي شروع شد و ديروز به نهادهاي بالاتر هم رسيد. مجمع تشخيص مصحلت نظام و قوه قضائيه هم در مقام پاسخگويي برآمدند.

روز گذشته محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز با انتقاد از رفتارها و سخنانی که از سوی بعضی مسئولان و اشخاص سیاسی در فضای جامعه ابراز می شود ، گفت: «متأسفانه بعضی مواقع شاهد رفتارهایی خارج از چارچوب دین و قانون از کسانی هستیم که در کشور مسئولیت و اختیارات داشته یا دارند. کسانی که می بایست پاسخگوی عملکرد و تصمیمات خود در قبال مردم و کشور و نظام باشند، مطالبی را مطرح می کنند که خوراک تبلیغی دشمن های و رسانه های معاند بیگانه را فراهم می کند».

محمود احمدي نژاد نامه هايش را با عنوان «خادم ملت» امضا مي كند و منتقدانش گاه با همين عنوان به او كنايه مي زنند. ديروز هم جعفری دولت آبادی با اشاره به اینکه ملت خادمان خود را تشخیص خواهد داد، گفته است: «این هجمه ها را باید ناشی از اقدام دستگاه قضائی در عمل به وظایف خود در تعقیب مفسدان اقتصادی دانست. آنها فهمیده اند که دستگاه قضائی روز به روز به آنها نزدیک تر می شود و لذا هجمه ها روز به روز شدت می گیرد و جالب اینکه حملات آنها به دستگاه قضائی، همگام با هجمه های دشمن های خارج نشین بر قوه قضائیه هست. کسانی که خود مسبب پرسشها کشور محسوب می شوند، امروز که بعضی متهمان تحت تعقیب قانونی قرار گرفتند، در مقام دایه مهربان تر از مادر هجمه های خود را به دستگاه قضائی شدت یافتن کرده اند».

عباسعلي كدخدايي، سخنگوي شوراي نگهبان البته شايد نخستين مقام رسمي اي بود كه به طور مشخص به يكي از فرازهاي نامه احمدي نژاد پاسخ داد؛ آنجا كه شوراي نگهبان را متهم به مهندسي انتخابات كرده بود. او در كانال تلگرامي اش نوشت: «ظاهرا دوشنبه ٢٥ خرداد ٨٨ بعدازظهر از دفتر مدیر جمهور وقت اطلاع دادند که آقای مدیر جمهور ساعت ٢١:٣٠ منتظر شماست. تعجب کردم چون ارتباط و رفت وآمدی نداشتم. سؤال کردم از دفتر ایشان بپرسند عنوان چیست؟ پاسخ این بود که بعضی پرسشها روز… به همراه مدیر جمهور به یکی از اتاق ها رفتیم. بعد از تعارفات گفت آیا نتیجه انتخابات را اعلام نمی کنید؟ – منظور اعلام صحت انتخابات از سوی شورای نگهبان بود- گفتم هنوز شکایت ها بررسی نشده است و در وقت دریافت و بررسی شکایات هستیم. قطعا بعد از بررسی شکایات، نتیجه نهایی اعلام خواهد شد.

آمدي جانم به قربانت ولي حالا آیا

اصرار از ایشان که نتیجه را سریعتر اعلام کنید و مقاومت از سوی من مبنی بر اینکه تا زمانی که شکایات پیگیری نشود، امکان اعلام صحت انتخابات نیست. البته عنوان دیگری نیز مطرح شد که فعلا از حوصله این متن خارج هست. یاد آوری این توصیه مهم است که این نظر از سوی سایر اعضای محترم شورا نه تنها مورد قبول واقع نگردید، بلکه مهلت قانونی پیگیری به شکایات با موافقت رهبر معظم انقلاب تمدید هم شد». كدخدايي در ادامه نوشت:«حالا باید دید چه کسانی دنبال مهندسی انتخابات بودند؟ شورای نگهبان یا مهندسی در کسوت مقام اجرائی؟».

شرق

واژه های کلیدی: نگهبان | انتخابات | احمدی نژاد | نتیجه انتخابات | مجلس شورای اسلامی | انتخابات ریاست جمهوری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz