جمع کردن زیباترین آلمان میلیون طولانی کشور آلمان

جمع کردن: زیباترین آلمان میلیون طولانی کشور آلمان پل معلق

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات ستاره‌ای جهت شکستن طلسم‌های کشتی کشور عزیزمان ایران , «حسن یزدانی»

حسن يزداني کشتي را از ١١سالگي شروع کرد. او در سال ۲۰۱۱ به عضويت تيم ملي نوجوانان ايران درآمد و در اولين قدم توانست مدال برنز مسابقه های قهرماني نوجوانان آسيا را

ستاره‌ای جهت شکستن طلسم‌های کشتی کشور عزیزمان ایران , «حسن یزدانی»

«حسن یزدانی»؛ ستاره ای جهت شکستن طلسم های کشتی ایران

عبارات مهم : ايران

حسن يزداني کشتي را از ١١سالگي شروع کرد. او در سال ۲۰۱۱ به عضويت تيم ملي نوجوانان ايران درآمد و در اولين قدم توانست مدال برنز مسابقه های قهرماني نوجوانان آسيا را در همين سال در وزن ۵۰ کيلوگرم به دست آورد.

به گزارش روزنامه شرق، حسن يزداني بار ديگر شبي رؤيايي و به يادماندني براي کشتي آزاد ايران رقم زد. شبي که خاطره خوش بازي هاي المپيک ٢٠١٦ ريودوژانيرو را زنده کرد. شبي که ميليون ها ايراني پاي تلويزيون نشسته بودند تا باز هم قهرماني اين فوق ستاره کشتي دنيا را ببينند. کشتي هاي زيبا و ديدني او حتي تماشاگران خارجي حاضر در سالن مسابقه های پاريس را هم به وجد آورده بود؛ او که در کمترين وقت ممکن تمامي حريفانش را از نفس انداخت و تنها در مصاف با کشتي گير روس تا پايان شش دقيقه مبارزه کرد. از پنچ کشتي انجام داده چهار كشتي را با ضربه فني برد تا به فينال رسيد.

کشتي گير جويباري بعد از استراحت در دور نخست، «عظمت دولت بيکوف» نايب قهرمان آسيا از قزاقستان را در سه دقيقه و ۲۰ ثانيه با نتيجه ۱۲ بر ۲ شکست داد. در دور سوم نيز «پيتر يانولوف» را در سه دقيقه و ۱۲ ثانيه مقتدرانه و با حساب ۱۰ بر صفر شکست داد.

ستاره‌ای جهت شکستن طلسم‌های کشتی کشور عزیزمان ایران , «حسن یزدانی»

در سومين مبارزه به مصاف «الکساندر گوستيف» نايب قهرمان اروپا از آذربايجان رفت و طبق عادت هميشگي از همان ثانيه نخست حملات پياپي خود را شروع کرد تا اينکه اين کشتي گير را نيز در مدت پنج دقيقه ۱۰ بر صفر شکست داد و راهي نيمه نهايي شد.

حسن يزداني کشتي را از ١١سالگي شروع کرد. او در سال ۲۰۱۱ به عضويت تيم ملي نوجوانان ايران درآمد و در اولين قدم توانست مدال برنز مسابقه های قهرماني نوجوانان آسيا را

نابغه کشتي ايران در ديدار ماقبل فينال نيز به مصاف «ولاديسلاو واليف» قهرمان جوانان دنیا از روسيه رفت و اين کشتي گير روس را نيز با نتيجه ۴ بر صفر از پيش رو برداشت. او در ديدار فينال وزن ۸۶ کيلوگرم به مصاف «بوريس ماکوئف» کشتي گير روسي الاصل اسلواکي رفت و موفق شد در دودقيقه و ۲۴ ثانيه با نتيجه ۱۰ بر صفر پيروز شود و مدال طلاي دنیا را بر گردنش بياويزد. يزداني بعد از کسب اولين طلاي جهاني اش گفت: «من براي کسب مدال طلا به اين مسابقه های آمدم. براي اينکه هيچ حرف و حديثي باقي نگذارم، هيچ حريفي را دست کم نگرفتم. اگر دعاي مردم نبود، به طور قطع به مدال طلا نمي رسيدم. دو، سه روز قبل از مسابقه های سرماخوردگي شديدي داشتم و بدنم خيلي ضعيف شده است بود به همين دليل در کشتي اول و دوم نتوانستم آن طور که دوست داشتم، کشتي بگيرم ولی در مراحل بعد بدنم راه افتاد».

پايان انتظار ٤ساله

يزداني ٢٢ساله به شکستن طلسم ها عادت دارد؛ قهرمان المپيک ريو با قهرماني اش در اين مسابقه ها باز هم افتخار ديگري از خود به يادگار گذاشت. تيم ملي کشتي آزاد ايران آخرين بار به وسیله حسن رحيمي و رضا يزداني در جريان مسابقه هاي جهاني ۲۰۱۳ بوداپست مجارستان به مدال طلا رسيده بود که يزداني موفق شد بعد از چهار سال دوباره به اين مهم دست پيدا کند. اتفاق مهم تر اينکه آخرين مدال طلاي کشتي آزاد ايران در وزن ۸۶ کيلوگرم به مسابقه های جهاني ۱۹۹۸ پایتخت کشور عزیزمان ایران بازمي گردد که به وسیله عليرضا حيدري به دست آمده بود. طلاي يزداني چهل وششمين طلاي ايران در تاريخ مسابقه های کشتي آزاد است.

ستاره‌ای جهت شکستن طلسم‌های کشتی کشور عزیزمان ایران , «حسن یزدانی»

حسن يزداني جمعه دومين حضورش در مسابقه هاي قهرماني دنیا را در حالي پشت سر گذاشت که در يک وزن بالاتر به ميدان رفت. او که متولد هفتم دي ١٣٧٣ هست، بعد از کسب مدال طلاي وزن ٧٤ کيلوگرم المپيک ريو، تصميم گرفت در وزن ٨٦ کيلوگرم کشتي بگيرد. او با وجود اينکه کار سختي براي تثبيت شدنش در اين وزن داشت ولی مقتدرانه توانست در کمتر از يک سال، صلابت خود را در وزن ٨٦ کيلوگرم هم حفظ کند. او در حالي چندي پيش در بازي هاي همبستگي کشورهاي اسلامي هم قهرمان شد که همان جا خودش را به عنوان يکي از مدعيان اصلي وزن ٨٦ کيلوگرم دنیا مطرح کرد. او در اين ميدان هم سه نفر از حريفان خود را ضربه فني کرد.

ستاره شدن در عين جواني

حسن يزداني کشتي را از ١١سالگي شروع کرد. او در سال ۲۰۱۱ به عضويت تيم ملي نوجوانان ايران درآمد و در اولين قدم توانست مدال برنز مسابقه های قهرماني نوجوانان آسيا را

حسن يزداني کشتي را از ١١سالگي شروع کرد. او در سال ۲۰۱۱ به عضويت تيم ملي نوجوانان ايران درآمد و در اولين قدم توانست مدال برنز مسابقه های قهرماني نوجوانان آسيا را در همين سال در وزن ۵۰ کيلوگرم به دست آورد. ١٩ روز بيشتر از افتخارآفريني اش در اين مسابقه ها نگذاشته بود که اين بار در پيکارهاي نوجوانان دنیا روي تشک رفت و موفق به کسب عنوان نايب قهرماني دنيا شد.

ستاره‌ای جهت شکستن طلسم‌های کشتی کشور عزیزمان ایران , «حسن یزدانی»

سال ٢٠١٤ در تيم ملي جوانان در وزن ۶۶ کيلوگرم قهرمان آسيا شد. دو ماه بعد در پيکارهاي جهاني در وزن ۶۶ کيلوگرم روي تشک رفت و صاحب مدال طلا شد. يزداني بعد از اين قهرماني به رده سني بزرگسالان آمد. او در اولين تجربه حضور خود در اين تيم در مسابقه های جايزه بزرگ پاريس در وزن ٧٠ کيلوگرم شرکت کرد و با وجود حضور کشتي گيران صاحب نامي مانند «طغرل عسگرف» از جمهوري آذربايجان به عنوان قهرماني رسيد. مسابقه های تيمي جام جهاني ۲۰۱۵ لس آنجلس ميداني بود تا «يل جويبار» شايستگي خود را براي پوشيدن دوبنده تيم ملي بزرگسالان ثابت کند. او تمامي رقباي خود را در اين مسابقه های شکست داد. ايران در اين سال قهرمان پيکارهاي جام جهاني شد.

يزداني در ارديبهشت ۱۳۹۴ در مسابقه های انتخابي تيم ملي شرکت کرد و در فينال اول برابر مهدي تقوي قهرمان سابق دنیا با نتيجه ۶ بر ۴ پيروز شد. تقوي در فينال دوم برابر يزداني حاضر نشد تا اين نابغه جوان نخستين حضور خود را در مسابقه های قهرماني دنیا ۲۰۱۵ تجربه کند. کشتي گير مازني کشورمان در اين رويداد هم جانانه کشتي گرفت تا به فينال رسيد. او ولی برابر « گازيماگوميدوف» از روسيه موفق نبود و با نتيجه ۱۰ بر ۳ شکست خورد و به مدال نقره بسنده کرد.

طلسم شکني در ريو

حسن يزداني در حالي بازي هاي المپيک ٢٠١٦ ريودوژانيرو را پيش رو داشت که بايد از وزن ٧٠ کيلوگرم (وزن غيرالمپيکي) به ٧٤ کيلوگرم مي آمد. بعد از خداحافظي اجباري صادق گودرزي از وزن ۷۴ کيلوگرم، همه دلواپس اين وزن بودند. اينکه چه کسي مي توانست جاي خالي اين وزن را در تيم ملي پر کند. وزني المپيکي که «جردن باروز» آمريکايي سال ها مدال طلاي جهاني و المپيک آن را در انحصار خود درآورده بود. يزداني ولی به محض ورود به وزن ٧٤ کيلوگرم در مسابقه های جايزه بزرگ ٢٠١٦ پاريس نايب قهرمان شد و نشان داد که دوبنده تيم ملي در اين وزن براي المپيک ريو هم متعلق به اوست.

ميداني که اين گوش شکسته جويباري اوج هنرنمايي اش را به نمايش گذاشت و کشتي آزاد ايران را بعد از گذشت سه دوره از اين بازي هاي بزرگ صاحب مدال طلا کرد. آخرين مدال طلاي کشتي آزاد در اين بازي ها به المپيک ٢٠٠٠ سيدني برمي گشت که عليرضا دبير در وزن ٥٨ کيلوگرم موفق به کسب آن شده است بود. اتفاق درخورتوجه اين دوره از بازي هاي المپيک از بین بردن ناباورانه جردن باروز از دور مسابقه های بود که مانع از جدال ديدني او با يزداني شد. خودش مي گويد: «خيلي دوست داشتم با باروز روبه رو شوم تا به رکورد شکست ناپذيري اش برابر ايراني ها پايان بدهم ولی برابر «گديوف» رقيب من در فينال شکست خورد».

يزداني تنها طلايي کشتي ايران در ريو بود و جوان ترين قهرمان ايراني المپيک لقب گرفت. او حالا با ٢٢ سال سن، سه مدال دنیا و المپيک (يک طلاي المپيک، يک طلاي جهاني و يک نقره جهاني) در کارنامه اش دارد. اقتدار خيره کننده يزداني که تحسين ساير کشتي گيران دنيا را هم به همراه داشته باعث شده است تمامي کارشناسان مدال هاي ديگري را در آينده براي او پيش بيني کنند. نابغه کشتي دنیا ديروز در پيامي ضمن تقدیر از مردم، رسول خادم و مربيانش وعده داد موفقيت هايش در سال هاي آينده نيز ادامه خواهد داشت.

کشتی آزاد؛ طلای یزدانی و دیگر هیچ

کشتی آزاد کشور عزیزمان ایران در مسابقه های جهانی پاریس با ناکامی به کار خود آخر داد. از جمع هشت نفره آزادکاران ایرانی، فقط حسن یزدانی انتظارات را برآورده کرد و سایر ملی پوشان حتی نتوانستند به جمع نفرات برتر راه پیدا کنند. این نتیجه های دور از انتظار، باعث شد کشور عزیزمان ایران در رده بندی کلی در جایگاه پایینی قرار بگیرد و زنگ خطر جهت این رشته مهم به صدا دربیاید. کشتی آزاد کشور عزیزمان ایران در المپیک ریو، نتیجه های خوبی گرفته بود و نتیجه های پاریس یک افت فاحش محسوب می شود.

واژه های کلیدی: ايران | ایران | ایرانی | المپيک | ایرانی | قهرمان | مسابقه | جام جهاني

ستاره‌ای جهت شکستن طلسم‌های کشتی کشور عزیزمان ایران , «حسن یزدانی»

ستاره‌ای جهت شکستن طلسم‌های کشتی کشور عزیزمان ایران , «حسن یزدانی»

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz